Perşembe, 18 Şubat 2016 16:06

BARO BAŞKANIMIZ AV. GÖKHAN BOZKURT'UN BASIN AÇIKLAMASI

ANADOLU TOPRAKLARI ÜZERİNDE HESAPLARI OLANLARIN, DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE HEVESLERİ

KURSAKLARINDA KALACAKTIR.

Ardarda yaşadığımız alçak terör saldırıları sonucunda, dün başkentimiz Ankara'dan, bugün de Diyarbakır ve Şırnak’tan gelen acı haberler yüreklerimizi dağlamıştır.  Yurdumuz emperyalist güçler ve maşası olan taşeron örgütler tarafından yürütülen büyük bir saldırı ve kalkışma ile karşı karşıyadır.

                  

Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin en önemli ve büyük görevi yurttaşlarının can güvenliğini sağlamaktır. Namuslu ve samimi yurttaşların borcu, kimden gelirse gelsin, bu ülkeye ve insanlarına  yönelmiş tehditlere birlikte karşı durmaktır. İnsanım diyene düşen, böyle hain saldırılara, teröre ve terörizme tepki göstermektir. Bu noktada sessiz kalmak, tıpkı sesleri kısmaya çalışarak sorumluluktan kaçmaya çalışmak kadar büyük bir ihanettir. Terör bir insanlık suçudur. Hiç kimsenin herhangi bir menfaati, kahraman Türk askerinin, Mehmetçiğin bir damla kanından, tek bir yurttaşımızın canından kıymetli değildir. Türk Milleti içten ve dıştan, ülkesine, birlik ve beraberliği ile toprak bütünlüğüne yöneltilen her türlü oyunu bozacak, elbette gün gelecek, vebali olan herkes ihanetin de hesabını verecektir. Bu ülkede birlikte yaşamak niyetinde olan herkes acıda ortak olduğunu, insan olan herkes insanlık dışı bu saldırıyı lanetlediğini gösterecek, sessiz kalmanın ne anlama geldiğini çok iyi bilen milletimiz ise susanları hafızasına kaydedecektir.

İstifa müessesesi onurlu insanların işidir. Meydana gelen bütün olaylarda, özellikle istihbarat hususu  başta olmak üzere, görevinin  gereğini yerine getirmeyerek ya da ihmal ederek bu acıların yaşanmasına sebep olan tüm yetkililerin daha fazla can kaybı yaşanmadan önce koltukları terk etmelerini bekliyoruz. Zira, halkımızın can kaybına ve şehit haberlerine daha fazla tahammülü kalmamıştır. Terörle mücadele, ara ve taviz verilmeksizin, ülkemiz terör ve teröristten tamamen temizlenene kadar kararlılıkla sürdürülmelidir. Devletimizin terörle mücadelesi söz konusu iken, siyasetçiler başta olmak üzere kişi ve kurumlar, başkanlık sistemi, Anayasa ve sistem değişikliği gibi tartışmaları bir kenara bırakmalı, enerji kaybına yol açan bu konular yerine terörle mücadeleye odaklanmalıdır. Yine; istihbarat birimleri,   hakaret suçlaması yapabilmek adına, eleştiri hakkını kullanan yurttaşların peşine düşmek yerine, sınırları kevgire dönmüş ülkemizde elini kolunu sallaya sallaya gezen teröristlerin peşine düşmelidir.

Hainlerin alçak saldırıları sonucunda kaybettiğimiz şehitlerimize, yurttaşlarımıza  Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır, yaralılara Allahtan acil şifalar diliyor, terörü, destekçilerini ve terörden medet uman herkesi lanetliyoruz. 

Anadolu toprakları üzerinde hesapları olanların, dün olduğu gibi bugün de hevesleri kursaklarında kalacaktır. Yüce Türk Milleti ve onun kahraman ordusu bütün oyunları bozacak, birlik ve beraberliğimiz ile vatanımızın bölünmez bütünlüğünü muhafaza edecek güce ve ferasete fazlasıyla sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatanı ve milleti ile ilelebet payidar olacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla. 

                                                                                   AYDIN BARO BAŞKANLIĞI

                                                                                   BARO BAŞKANI

                                                                                   AV. GÖKHAN BOZKURT

Okunma 3120 defa Son Düzenlenme Perşembe, 18 Şubat 2016 16:10

IP Adresiniz :54.225.31.188
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..