Pazartesi, 14 Mart 2016 13:58

AÇIK İSTİHBARATI DEĞERLENDİREMEYENLER HAKKINDA AÇIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR VE SORUMLULARI İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ.

AÇIK İSTİHBARATI DEĞERLENDİREMEYENLER HAKKINDA AÇIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR VE SORUMLULARI İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ.


Ardı arkası kesilmeyen alçak saldırılar canımızı almaya, canımızı yakmaya devam ediyor. Öncelikle, katledilen yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Başkentimiz Ankara kısa bir zamanda üç büyük terör saldırısı yaşamıştır. Ülkenin her yanında yaşayan yurttaşlarımız, sıradaki bombanın nerede patlayacağını bilmeksizin endişe içerisindedir. Türkiye ne yazık ki, basiretsiz idarelerle artık Ortadoğu bataklığının bir parçası görünümündedir. Türk halkının teröre ve terörle yaşamaya alıştırılmak istenmesini asla kabul etmiyoruz. Bu halk ölümlere değil, çok daha güzel koşullarda, huzur ve güven içinde yaşamaya layıktır.


Terörü lanetliyoruz ve lanetlemeye devam edeceğiz. Lanetlemekle, kınamakla terörün sonlandırılamayacağını da çok iyi biliyoruz. Terörle mücadele ve halkın can güvenliğini sağlamakla mükellef olup da bunu başaramayanların ise kınamaya ya da lanetlemeye hakları yoktur. Sorumluluk makamında olanlar konuşmazlar, görevlerinin gereğini yaparlar. Eğer bunu yapamıyorlarsa, gereğini yapıp istifa ederler.
A.B.D.’nin Türkiye’de yaşayan yurttaşlarına bu saldırıya ilişkin önceden bir uyarı yaptığı gündeme düşmüş, uyarı mesajı medyada da paylaşılmıştır. Şimdiye kadar bu habere hiçbir şekilde yalanlama gelmemiştir.
Türkiye’nin istihbarat birimleri başta olmak üzere, devletin idaresinde bulunan ve halkımızın güvenliğini sağlamakla yükümlü olan kişiler, eğer kendileri bu saldırıyı öğrenemedi ise bile, en azından bu mesaj metnini bir istihbarat olarak değerlendirmişler midir? Belli ki bu sorunun cevabı “hayır” dır. Oysa buna açık istihbarat denir. Cümle alemin duyduğunu, gördüğünü devleti idare edenler dikkate almamış görünmektedir. Sosyal medyada yapılan paylaşımları titizlikle takip etmekte gösterilen başarı, her ne hikmetse bombaların takibinde elde edilememektedir.
Açık bir çağrı yapıyoruz. İlgili hükümet mensupları ve istihbarat kurumlarını emanet ettikleri basiretsiz kadrolar, bizler bir canımızı daha kaybetmeden koltuklarını terketmelidirler. Sorumluluk net bir şekilde kendilerine ait olup tamamını istifaya davet ediyor, koltuklarında hala rahatça oturma niyetinde olanların ise görevden alınmalarını bekliyoruz.
Yine; Cumhuriyet Savcılarını da, bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerle birlikte, en hafif deyişle ihmali olan sorumluluk ve makam sahipleri hakkında soruşturma başlatmaya çağırıyor ve açık bir suç duyurusunda bulunuyoruz.
Yaşadığımız son acı olması dileğiyle Milletimizin başı sağolsun.
Aydın Baro Başkanlığı

Okunma 3543 defa

IP Adresiniz :54.162.253.34
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..