Cuma, 24 Kasım 2017 06:49

Öğretmenler Günü Mesajı

Geleceğimizin teminatı gençlerimizi, çocuklarımızı yetiştiren, fedakarlığın ve şefkatin timsali, toplumların şekillenmesinde söz sahibi olan, kutsal ve şerefli bir mesleği ifa eden, medeniyet yürüyüşündeki neferlerimiz, değerli öğretmenlerimiz,
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

Gelecek nesillerimizi, geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin çağa ayak uydurması, öğrencilerine örnek olabilmesi, ancak ve ancak ekonomik, sosyal ve kültürel donanımlara sahip olmaları ile mümkün olabilecektir. Günümüzün teknolojik gelişmeleri, değişen değer yargıları, kültürel ve sosyal dejenerasyon, sürekli değişen eğitim sistemi ve metod denemeleri ile değişen eğitim anlayışı öğretmenlerİn sorumluluklarını giderek arttırmaktadır. Bu nedenle öğretmenlerimizin hakettikleri itibarlarının artması, ekonomik koşullarının öğretmene yakışır düzeyde olması, insanca yaşam koşullarına ve hayat standardına sahip olmaları, moral ve motivasyonu arttıracak, bu da eğitim kalitesinin artmasını sağlayacaktır.
DÜNYANIN HER YERİNDE ÖĞRETMENLER İNSAN TOPLULUĞUNUN EN FEDAKAR VE MUHTEREM UNSURLARIDIR.
Zor şartlar altında görev yapan cefakar öğretmenlerimizin, öğretim unsurunun dışında topluma faydalı, çalışkan, ahlaklı, dürüst ve karakterli nesiller yetiştirmek gibi ağır görev ve sorumlulukları da bulunmaktadır.
Başöğretmen Atatürk ün "Öğretmenler, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz.Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti ,sizin beceriniz ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek koruyucular ister. Yeni nesli bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek elinizdedir. Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır" Sözünden hareketle, bu kutsal mesleği ifa eden tüm öğretmenlerimiz, atanamayan binlerce genç öğretmenimiz, zor şartlar altında aylarca kar altında kalan köy okullarında eğitim ve öğretim veren, sınıfları çiçek bahçesine çeviren, öğrencisine yeri geldiğinde anne baba, yeri geldiğinde arkadaş dost olan, çocukların dünyalarına ışık olan, yol gösteren, hepimizin üzerinde emeği olan bugünümüzü borçlu olduğumuz çok değerli öğretmenlerimiz, hepinize şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başında şehit olan, hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi minnet ve saygı ile anıyoruz.
Daha yaşanır, öğretmenlerimizin yüzünün güldüğü, emeklerinin karşılığını fazlası ile aldıkları eğitim kalitesinin arttığı günler görmek dileği ve umudu ile 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutlarız.
AYDIN BARO BAŞKANLIĞI

Okunma 4524 defa Son Düzenlenme Cuma, 24 Kasım 2017 07:01

IP Adresiniz :54.162.151.77
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..