Çarşamba, 07 Şubat 2018 14:09

RESİM, FOTOĞRAF, ŞİİR, KOMPOZİSYON YARIŞMASI

AYDIN BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU ''KADIN VE EMEK'' SANATSAL FAALİYET YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Amaç:Aydın Barosu Kadın Hakları Komisyonunca düzenlenecek olan ''Kadın ve Emek Sanatsal Faaliyet Yarışması'nın amacı, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kapsamında tüm kadınlarımızın günlük ve çalışma hayatındaki yahut ailenin ev düzenini emeği ile sağlayan ev hanımlarımızın gözünden çalışma hayatında ya da sosyal hayattaki cinsiyet eşitsizlikleri olarak değerlendirilebilecek faktörlerin,kadınlarımızın toplumdaki ve iş hayatındaki yerinin yine kadınlarımız tarafından,onların gözünden sanata aktarılması ve toplumda kadının yeri ve önemine dikkat çekilerek bu eserlerin geniş kitlelerce incelenmesini sağlamaktır.

Tema: Kadınlarımızın gözünden ''Kadın ve Emek''

Yarışmanın Kategorileri:''Kadın ve Emek'' temasını ortaya koyan,resim,fotoğraf,şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenecektir.

Katılabilecek Kişiler:Emeği olan kadınlarımızın katılımına açıktır.

Katılım Şartları:

Yarışmacılar belirtilen kategorilerden tamamına eserleriyle ayrı ayrı başvurabilirler.Her yarışmacı seçtiği kategoriye yalnızca bir eserle başvurabilir.Yarışmacılar ödüle layık görülen ve diğer eserlerin sergilenmesini ve çoğaltılmasını kabul etmiş sayılırlar.Aydın Barosu gerekli gördüğü takdirde, yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı iptal edebilir.Başka bir sanatçıya ait eserle yarışmaya başvurulması ve eserin sergilenme ve çoğaltılma aşamalarında telif hakkı iddiası ile karşılaşılması durumunda o eserle katılan yarışmacı ilgili husustan sorumlu tutulacaktır.

Eser Toplama Merkezleri:Yarışmacılar eserlerini Aydın Barosu Yazı İşleri Müdürlüğüne ve diğer ilçe baro temsilciliklerine elden iletebilirler.(İlgili adresler iletişim bilgilerinde belirtilmiştir.)

Yarışmacıların esere ek olarak iletişim bilgilerini de bildirmeleri gerekmektedir.İletişim bilgileri yer almayan adayların eserleri değerlendirilmeye alınmaz.

Son Katılım Tarihi:1 Mart 2018

Jüri Değerlendirmesi:

Jüri,değerlendirmeyi yaparak ödüle ve sergilenmeye değer eserleri 5 Mart 2018 günü ilan eder.Jüri düzenlenen ''Kadın ve Emek Yarışması'nın değerlendirilmesi aşamasında başvuruları, temaya uygunluğun yanı sıra, anlam, özgünlük,sanatsal kaygı ve estetik bütünlük çerçevesinde ele alacaktır.Sonuçlar Aydın Barosu web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Seçici Kurul:

Yarışmanın Seçici Kurulu aşağıda isimleri belirtilen üyelerden oluşur:

Av. Gökhan Bozkurt, Av. Rabia Altuntaş Çiftçi, Av. Nurcan Arslan, Av. Neşe Menderes, Av. Selim Savaş Seyitligil, Av. Akın Yakan, Av. İsmail Türkbay, Av. Ayça Öztürk, Av. Hacer Türker, Fotoğrafçı Kenan İnanç

Diğer:

Yarışmaya katılan tüm kadınlar bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.Şartnamede belirtilmeyen veya tereddüde düşülen hususlarda Aydın Barosu Kadın Hakları Komisyonunun kararları geçerlidir.

İletişim Bilgileri:

Adres: Tel: Web:

YARIŞMAYA KATILAN TÜM KADINLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ.

Okunma 4634 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 07 Şubat 2018 14:23

IP Adresiniz :54.85.162.213
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..