Cumartesi, 19 May 2018 04:24

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Başkomutan Atatürk’ün, tarih boyunca esareti reddetmiş Türk Milleti adına, işgale direnişin ilk adımını Samsun’a ayak basarak attığı tarihtir 19 Mayıs. Düşmana yas, bize bayram olan zaferin arifesi, Türk’ün yeni kahramanlık destanının önsözüdür bu ilk adım. Empeyalizme vurulan şamar, zalime zul, mazlum milletlere umuttur.
Karadeniz’in hırçın dalgalarını aşarak, vatan toprağına Samsun’da atılan bu adımla başlayan kutlu yürüyüş, önce zaferle, sonunda da Cumhuriyet’in ilanıyla taçlanmış, Milletin bağımsızlığını, yine Milletin azim ve kararı kurtarmıştır.
“En büyük eserimdir” dediği Cumhuriyeti emanet edecek kadar çok güvendiği Türk gençliğine, bu kutlu günü bayram olarak armağan eden ulu önderin evlatları, her 19 Mayıs’ta; Atalarının armağanı ile mutlu, bağımsızlık aşkıyla gururlu, Cumhuriyet’le onurlu ve giderek artan bir şevkle bayramlarını kutlamaya devam edecekler, ne Cumhuriyet’e karşı sorumluluklarını, ne de emanet eden Atalarını asla unutmayacaklardır.
İlkeleri ve öğütleri bir kenara bırakıldığında, işaret ettiği bilimin ışıklı yolundan sapıldığında, liyakat yerine şeyhlere, dervişlere, müritlere ve meczuplara paye verildiğinde, devletin ve Milletin bekasının nasıl tehlikeye girdiğini gören Türk gençliği, bugün eskisinden de fazla Atatürk’e ve eserine sarılacak, içtiği anda sadık kalarak; açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyüp, gerektiğinde varlığını Türk varlığına armağan ederek, kimseye kulak asmadan ve asla boyun eğmeden “Ne mutlu Türküm” diye haykırmaya devam edecektir.
Yurtta ve cihanda sulh olmadığında, vatanın ve sınırlarının nasıl büyük ve hain tehditlerle karşı karşıya kaldığını gören Türk gençliği, dâhili ve harici bedhahlara rağmen; nasıl kazanıldığını ve kurulduğunu çok iyi bildiği, mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli olan Cumhuriyeti korumak için, içinde bulunduğu imkan ve şeraiti asla düşünmeyecek, emaneti namus bilerek, daha da büyük bir azim ve kararlılıkla onu ilelebet muhafaza ve müdafaa edecektir.
Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucularının bir kalesi olan Aydın Barosu adına; Adı bu vatan topraklarından asla silinemeyecek olan Ebedi Başkomutanımız, ulu önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, meslektaşlarımın, emanetin sahibi gençlerimizin ve egemenliğin kayıtsız şartsız sahibi olan büyük Türk Milletinin Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.
Av. Gökhan Bozkurt
AYDIN BAROSU BAŞKANI

Okunma 5031 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 19 May 2018 06:03

IP Adresiniz :100.26.176.182
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..