Perşembe, 07 Mart 2019 20:17

KAMUOYUNA

KAMUOYUNA
Bir sokak hayvanına yönelik şiddetle ilgili son derece üzücü olay, basın ve sosyal medya yoluyla gündeme gelmiş ve Baromuz da bu yolla haberdar olmuştur. Yine, sözkonusu olayda, şiddet uyguladığı iddia edilen kişinin Baromuza kayıtlı bir avukat olduğu da haberlerde yer almış ve gayri resmi kanallarla Baromuza bu bilgi de iletilmiştir. Süreç hakkında, gerçekliği olmayan, Baromuzun adının kullanıldığı paylaşımlarla kamuoyunda bir bilgi kirliliği yaratıldığının görülmesi üzerine, Baro Başkanlığımızca bir açıklama yapılması gerekli görülmüştür:
1- Baromuzun Hayvan Hakları Komisyonu, failin kim olduğuna bakmaksızın, derhal olayla ilgilenmeye başlamıştır ve süreci yakından takip etmektedir.
2- Adı fail olarak geçen Baromuza kayıtlı avukat hakkında, herhangi bir şekilde disiplin soruşturması başlatılmış değildir. Zira; bir avukat hakkında disiplin soruşturması başlatılabilmesi için, 1136 Sayılı Avukatlık Yasası gereğince Yönetim Kurulu kararı gerekmekte olup, olayın duyulduğu bugün itibariyle zaten bir yönetim kurulu toplantımız yoktur.
3-Konu ilk Yönetim Kurulu Toplantımızda görüşülecektir ve yukarıda da belirtildiği üzere, zaten Hayvan Hakları Komisyonumuz tarafından da başından bu yana takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
AYDIN BARO BAŞKANLIĞI

Okunma 4303 defa

IP Adresiniz :54.160.19.155
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..