Pazartesi, 22 Temmuz 2019 16:09

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mıza ilişkin yaptığı konuşmalar üzerine Baro Başkanlığımızın ve diğer Baro Başkanlarının imzasıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilen metin kamuoyuna ve meslektaşlarımıza

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mıza ilişkin yaptığı konuşmalar üzerine Baro Başkanlığımızın ve diğer Baro Başkanlarının imzasıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderilen metin kamuoyuna ve meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Basına ve Kamuoyuna

Bursa Belediye Başkanını Alinur Aktaş’ı belediye meclisinde söylediği basına yansıyan 30 Ağustos’un ormancılar günü ile ne farkı var şeklindeki hafife alan önemsizleştiren sözleri nedeniyle lanetliyorum ve Baroların ortak ses verip tepki koymasını öneriyorum. Tüm Başkanlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Basına yansıyan şekliyle üç gün önce Bursa Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Kurban Bayramında taşımanın ücretsiz olması talebiyle verilen önerge sonrası bir önergede 30 Ağustosta da ücretsiz olması yönünde verilmiştir. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ikinci önerge verilmesi üzerine “ikisi aynı mı 30 Ağustos herkesin ortak değeri değil ormancılar günü gibi birşey” şeklinde değerlendirme yapıp önergeye karşı çıkmıştır.

                   İhanet söylemi olan bu yaklaşımı biz Baro Başkanları olarak reddediyoruz. Hiç kimse hele hele yönetici konumunda olanlar milli ve manevi değerlerimizi reddedemez. Bu devlete bayrağa cumhuriyete karşı bir tavır olup ihanettir. 30 ağustos emperyalizme karşı kazanılmış bırakınız Türk Milletini insanlığın bir bayramıdır. 30 Ağustos 26 Ağustos 1071 de Alparslan’la adım attığımız Anadolu’da yok olmaktan kurtulduğumuz 1699 Karlofça’dan bu yana ilk defa toprak kazandığımız topraklarımızı geri aldığımız günü temsil eder.

                     30 Ağustos meydan muharebesi büyük önder Mustafa Kemal tarafından Zafertepeden bizzat yönetilmiştir. Büyük taarruz 26 Ağustosta başlayıp 9 eylül de İzmir’in kurtuluşu ile son bulmuş ve büyük önderimize bu savaş münasebetiyle gazi ünvanı verilmiştir.

                       Bugün oturulan mevki ve makamlar varsa bu ve benzeri zaferlere borçlu olduğumuzu bilmek ve şehitler huzurunda ihtiramla eğilmek gerekir. Küstahlıkla, makam şımarıklığıyla dökülen kanları şehitleri emek verenleri aşağılayıp itibarsızlaştırarak değil.

                       Bu aşağılama, itibarsızlaştırma zihniyetini, söylemini nefretle kınıyor Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Alinur Aktaş’ı istifaya davet ediyoruz. 22.07.2019

Adana Barosu - Amasya Barosu - Ankara Barosu - Aydın Barosu - Balıkesir Barosu - Bilecik Barosu -Bolu Barosu - Burdur Barosu - Çanakkale Barosu - Denizli Barosu - Düzce Barosu - Edirne Barosu -Elazığ Barosu -Eskişehir Barosu - Gaziantep Barosu -Giresun Barosu - Gümüşhane Barosu - Hakkari Barosu - Iğdır Barosu - Isparta Barosu - İstanbul Barosu - İzmir Barosu - Kastamonu Barosu-Kırıkkale Barosu- Kırklareli Barosu - Kocaeli Barosu - Malatya Barosu - Manisa Barosu - Mersin Barosu - Muğla Barosu - Niğde Barosu - Sinop Barosu - Tekirdağ Barosu - Tokat Barosu - Trabzon Barosu - Uşak Barosu - Yalova Barosu - Zonguldak Barosu

Okunma 4486 defa Son Düzenlenme Salı, 23 Temmuz 2019 06:08

IP Adresiniz :35.172.233.2
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..