Hata
  • JUser: :_load: 42 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.
Cuma, 13 Mart 2020 12:01

Meslektaşlarımıza saygı ile duyururuz.

Corona virüsü salgını ile ilgili olarak Baromuzca yeniden karar alınana kadar;
1- İlan edilmiş olan yakın tarihli panel, konferans, staj eğitimi gibi, toplu halde bulunmayı gerektiren etkinlikler ertelenmiştir.
2- Henüz iptal edilmemiş etkinliklerle ilgili karar pazartesi günü toplanacak olan yönetim kurulumuzca verilecektir.
3- Baro odalarına dezenfektan ve kolonyalar derhal tedarik edilerek konulmuştur.
4- Adliyelerin dezenfekte edilmesi ve salgına karşı tedbir alınması hususunda tüm Başsavcılıklarla görüşme sağlanmış, bazı adliyelerimiz ilaçla dezenfekte edilmiştir. Diğer adliyeler için de süreç takip edilmektedir.
5- Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmiş olması karşısında, bu durumun oluşturduğu mücbir sebep ve adliyelerdeki yoğunluğun oluşturacağı salgın riskinin değerlendirilmesi suretiyle yeni bir karar oluşturulana kadar, duruşmalara katılmak istemeyen avukatların başkaca bir sebep bildirmelerine gerek olmaksızın mazeretli sayılmaları için Adalet Bakanlığı'na, HSK'ya ve Adalet Komisyonu Başkanlıklarına yazı yazılması hususunda bazı meslektaşlarımızca Başkanlığımıza talepte bulunulmuştur. Bu konuda Bakanlık ya da HSK tarafından mahkemelere talimat niteliğinde bir yazı yazılması hususu şu anda tartışma konusudur. Bu meseleyle ilgili olarak, TBB tarafından Bakanlık ve HSK ile yoğun görüşmelerin yapıldığı Baro Başkanlığımıza ve tüm Barolara yazıyla bildirilmiştir. Görüşmelerin sonucu beklenmekte ve Baro Bakanlığımızca süreç yakından takip edilmektedir. Mazeret ve diğer hususlarda mesleki dayanışmanın en üst seviyede sağlanacağı konusunda meslektaşlarımıza güvenimiz tamdır.
6- Meslektaşlarımızın kendi cübbeleri ile adliyeye gelmeleri hususu tedbir olarak önem arz etmektedir.

Meslektaşlarımıza saygı ile duyururuz.

Okunma 6164 defa

IP Adresiniz :3.235.179.111
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..