Hata
  • JUser: :_load: 42 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.
Pazartesi, 19 Ekim 2020 17:54

Meslektaşlarımız Av. Hicret Nur Ögen,Av. İlyas Özdiken,Av. Gülşah Güvenç,Av. Saliha Aybala Koparır,Av. Büşra Pembe Yıldırım,Av. Gülser Özgen,Av. Burak Çelik,Av. Alpin Alay,Av. Nisa Naz Ertal,Av. Ataberk Karapınar,Av. Gizem Tekus,Av. Sadık Can Erkul,Av. Seher Özer,Av. Ülkem Ege Yararbaş,Av. Süheyla Yılmaz,Av. Gülçin Tanırgan,Av. Birgül Özgen Ve Av. Fatih Önür  düzenlenen törende yemin edip avukatlık ruhsatnamelerini alarak aramıza katıldılar. Yemin eden meslektaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor, meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

Cumartesi, 10 Ekim 2020 13:16
Cuma, 09 Ekim 2020 17:41

HUKUKA VE SAVUNMAYA VURULAN BU DARBEYİ TARİHE KAPKARA HARFLERLE NOT DÜŞEREK…

Değerli meslektaşlarımız;

Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığının 02.10.2020 tarihli yazısı ve İl Hıfzıssıhha Meclislerinin kararlarına atıf yapılarak YSK tarafından verilen ve ilçe seçim kurulları tarafından tebliğ edilen kararlarla yasa gereği Ekim ayında yapılması gereken baro genel kurullarının pandemi gerekçesiyle Aralık ayına ertelendiği hususu tüm barolara bildirilmiştir.

Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi de 02.10.2020 tarih ve 2020/116 sayılı karar ile “sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşlarının etkinliklerinin ve genel kurullarının 01.12.2020 tarihine kadar ertelenmesine” karar vermiştir. Bu karara karşı baromuzca yürütmeyi durdurma istemli iptal davası açılmış olmakla birlikte ne yazık ki bugün mesai bitimine kadar İdare Mahkemesince hala bir karar verilememiştir.

Aydın’da genel kurul süreci ile ilgili yetkili ve görevli olan Efeler 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nın 03.10.2020 tarihli “seçim ertelemesi” konulu ve ilçe seçim kurulu başkanı imzası ile Baro Başkanlığımıza tebliğ edilen karara karşı Aydın İl Seçim Kurulu Başkanlığına yaptığımız itiraz hakkında verilen 05.10.2020 tarih 25.7907 sayılı “karar verilmesine yer olmadığına” ilişkin karar üzerine   05.10.2020 tarih ve 2378 sayılı yazıyla Efeler 2. Seçim Kurulu Başkanlığına yaptığımız müracaat üzerine 06.10.2020 tarih / 259633 sayılı yazı ile Aydın İl Hıfzıssıhha Meclisinin erteleme kararına atıfla toplantının yapılamayacağı bildirilmiştir.

Yine, bugün yani 09.10.2020 tarihinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü’nce Baro Başkanlığımıza gönderilen 821.99 sayılı yazıyla Genel Kurulumuzun gerçekleştirileceği salonun tahsisinin iptal edildiği bildirilmiştir.

Sonuç olarak; Genel Kurulumuzu ve seçimlerimizi gerçekleştirebilmek için yaptığımız tüm itirazlar reddedilmiş ve İdare Mahkemesinde açmış olduğumuz iptal davasından da henüz bir sonuç alınamamıştır.

Anayasa ve 1136 sayılı Yasa uyarınca baro organlarının seçimlerinin yargı gözetiminde yapılması zorunludur. İlçe Seçim Kurulunun gözetimi ve denetimi olmaksızın yapılacak bir genel kurul ile seçimlerin geçerlilik taşımasının yasal olarak mümkün olmaması nedeniyle 10-11 Ekim 2020 tarihlerinde yapılacağı duyurulan genel kurulumuzun belirtilen tarihlerde yapılmasının mümkün olmadığını, hukuka ve savunmaya vurulan bu darbeyi tarihe kapkara harflerle not düşerek; genel kurulun Yönetim Kurulunca belirlenecek yeni tarihi, yeri ve gündemi belirtir ilanının yasal takvim içerisinde tekrar duyurulacağını meslektaşlarımıza ve tüm kamuoyuna bildiririz. Saygılarımızla

Perşembe, 08 Ekim 2020 13:38

Meslektaşlarımız Av.Hatice Yılmaz, Av. Esra Gül İlhan, Av. Mustafa Burak Altunok, Av. Pelin Çetin ve Av. Serap Bulut düzenlenen törende yemin edip avukatlık ruhsatnamelerini alarak aramıza katıldılar. Yemin eden meslektaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor, meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

Perşembe, 08 Ekim 2020 12:20

BAROLARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASIDIR

Baroları kimliksizleştirme, niteliksizleştirme ve parçalama çabası, her ne kadar jet hızıyla çıkartılan bir kanunda vücut bulsa da aradan geçen süreçte meslektaşlarımızın karşı duruşuyla karşılaşmıştır.

Meslektaşlarımızı, faili oldukları bu hukuk cinayetine ortak yapmak isteyenler; söylemleriyle, eylemleriyle ve internet sitelerine ekledikleri “yeni baro kurma butonları”yla ibretle hatırlanacak kadar çabalamış ancak mesleğe adım atarken ettikleri yemini unutmayan, meslek örgütünün parçalanmasına imza atmayı ve tahakkümü reddeden avukatları hesaba katmamışlardır. Çünkü o yemin ideolojilerden, iktidarlardan, dönemlerden ve tahakkümlerden farklı olarak sonsuza kadar yaşayacaktır.

Uğruna, kanunla belirlenmiş seçim takvimi bir genelge ile ertelenen ikinci baronun bir türlü kurulamaması üzerine, Ankara’da mesleklerini kamuda icra eden meslektaşlarımıza baskı yapıldığı ve bu baskının bir mobinge dönüştüğü yönünde iddialar gündeme gelmektedir. Bu konuda kamu kurumlarının yetkili birimlerinin açıklama yapması ve bu duyumlarla ilgili inceleme başlatmaları en azından kanunen de olsa kamuya güven ilkesi ve idarenin tarafsızlığına gölge düşmemesi bakımından zorunluluktur.

Kantarı ebedi ve mutlak olan tarihin önünde, her türlü baskıya karşın meslek örgütünün parçalanmasına imza vermeyi reddeden avukatların onuru, aynı tarihin önünde tahakkümü yenecektir. Zira sonsuza kadar devam eden bir tahakküm henüz icat edilmemişken; Türkiye’de avukatlar vardır ve sonsuza kadar onurlu duruşlarıyla var olacaklardır.

Tüm güçleriyle baroları parçalamaya çalışanlara karşı cübbelerine ilik açılmasına, düğme takılmasına izin vermeyen meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu, mesleğimizi ve geleceğimizi savunmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

ADANA BAROSU BAŞKANLIĞI,

ADIYAMAN BAROSU BAŞKANLIĞI,

AĞRI BAROSU BAŞKANLIĞI,

AKSARAY BAROSU BAŞKANLIĞI,

AMASYA BAROSU BAŞKANLIĞI,

ANKARA BAROSU BAŞKANLIĞI,

ANTALYA BAROSU BAŞKANLIĞI,

ARTVİN BAROSU BAŞKANLIĞI,

AYDIN BAROSU BAŞKANLIĞI,

BALIKESİR BAROSU BAŞKANLIĞI,

BATMAN BAROSU BAŞKANLIĞI,

BİLECİK BAROSU BAŞKANLIĞI,

BİNGÖL BAROSU BAŞKANLIĞI,

BOLU BAROSU BAŞKANLIĞI,

BURDUR BAROSU BAŞKANLIĞI,

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI,

ÇANAKKALE BAROSU BAŞKANLIĞI,

DENİZLİ BAROSU BAŞKANLIĞI,

DİYARBAKIR BAROSU BAŞKANLIĞI,

DÜZCE BAROSU BAŞKANLIĞI,

ESKİŞEHİR BAROSU BAŞKANLIĞI,

GAZİANTEP BAROSU BAŞKANLIĞI,

GİRESUN BAROSU BAŞKANLIĞI,

HAKKARİ BAROSU BAŞKANLIĞI,

HATAY BAROSU BAŞKANLIĞI,

ISPARTA BAROSU BAŞKANLIĞI,

İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI,

İZMİR BAROSU BAŞKANLIĞI,

KAHRAMANMARAŞ BAROSU BAŞKANLIĞI,

KASTAMONU BAROSU BAŞKANLIĞI,

KAYSERİ BAROSU BAŞKANLIĞI,

KIRKLARELİ BAROSU BAŞKANLIĞI,

KOCAELİ BAROSU BAŞKANLIĞI,

KONYA BAROSU BAŞKANLIĞI,

MALATYA BAROSU BAŞKANLIĞI,

MANİSA BAROSU BAŞKANLIĞI,

MARDİN BAROSU BAŞKANLIĞI,

MERSİN BAROSU BAŞKANLIĞI,

MUĞLA BAROSU BAŞKANLIĞI,

MUŞ BAROSU BAŞKANLIĞI,

NİĞDE BAROSU BAŞKANLIĞI,

ORDU BAROSU BAŞKANLIĞI,

SAKARYA BAROSU BAŞKANLIĞI,

SAMSUN BAROSU BAŞKANLIĞI,

SİİRT BAROSU BAŞKANLIĞI,

SİVAS BAROSU BAŞKANLIĞI,

ŞIRNAK BAROSU BAŞKANLIĞI,

TEKİRDAĞ BAROSU BAŞKANLIĞI,

TRABZON BAROSU BAŞKANLIĞI,

TUNCELİ BAROSU BAŞKANLIĞI,

URFA BAROSU BAŞKANLIĞI,

VAN BAROSU BAŞKANLIĞI,

YALOVA BAROSU BAŞKANLIĞI,

YOZGAT BAROSU BAŞKANLIĞI,

ZONGULDAK BAROSU BAŞKANLIĞI,

Pazartesi, 05 Ekim 2020 09:11
Cumartesi, 03 Ekim 2020 18:17
Cuma, 02 Ekim 2020 17:17
Salı, 29 Eylül 2020 16:57

Baro Başkanımız Av. Gökhan Bozkurt bugün Baro Lokalinde düzenlenen törende, meslekte 50, 40 ve 25. yılını dolduran  meslektaşlarımızla, Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurullarında, ilçe Baro Temsilciliklerinde görev alan meslektaşlarımıza ve TBB Delegelerimize plaketlerini takdim etmiştir. Plaket alan meslektaşlarımızı kutluyor, emeği geçen meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Cuma, 18 Eylül 2020 14:58

Aydın Barosu Avukat Hakları Merkezi Genel Kurul toplantısı bugün Baro Lokalinde yapılmış, 2018-2020 döneminin değerlendirildiği toplantıda yönerge oylaması da yapılmıştır. Toplantı sonrası Baro Başkanımız Av. Gökhan Bozkurt tarafından Merkezimizin Başkanı Av. Efe Güner'e plaket ve katılımcı üyelere de teşekkür belgeleri takdim edilmiştir.

Sayfa 1 / 131
IP Adresiniz :54.173.214.227
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..