Hata
  • JUser: :_load: 42 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.
Perşembe, 19 Eylül 2019 12:28

Basına ve Kamuoyuna

Basına ve Kamuoyuna

Avukatlara yönelik saldırılar ve şiddet sistematik bir şekilde sürüyor!

1- 17 Eylül 2019 günü Mardin Barosu üyesi iki meslektaşımız takip ettikleri bir dosyada davanın karşı tarafı olan kalabalık bir grup tarafından evlerinin önünde saldırıya uğramış, Av. İbrahim Dündar bıçakla yaralanmış, Av. Özlem Dündar ise karnındaki sekiz aylık bebeği ile darp edilmiştir. 2 saldırgan suçlarını itiraf etmesine karşın adli kontrolle serbest bırakılmıştır; çünkü saldırıya uğrayanlar savcı ya da yargıç değil, avukatlar!

2- 15 Eylül 2019 günü Bursa Barosu üyesi Av. Fesih Demir, genel/trafik uygulaması yapan polislerin hukuksuz işlemini kabul etmediği için hakaret ve tehditlere uğramış, yerlerde sürüklenip, karga tulumba polis arabasına atılmıştır. Şikâyetçi olacağını bildirmesi üzerine polis merkezinde bulunan polisler, Bursa Barosu yöneticileri ve Avukat Hakları Merkezi üyelerine de sözlü saldırıda bulunmuşlar, asılsız iddialarla tutanak düzenlemişler ve hukuksuzluklara devam etmişlerdir. Avukatlara yönelik baskı ve saldırılar, halkın hak arama özgürlüğüne yöneliktir ve yurttaşlarımıza gözdağı verilmek istenmektedir.

3- Ankara Barosuna kayıtlı meslektaşımız Av. Ahmed Buğra Çelik Antalya’da 24.08.2019 tarihinde gece saat 00.45 sularında evinin kapısının önünde, görevinin temelini oluşturan kanunlara bağlılığı unutmuş üç polis memuru tarafından hakaret ve tehdite maruz kalmış, darp edilmiştir.

Nereden ve kimden gelirse gelsin, Avukatlara yönelik saldırıları ve şiddeti kabullenmeyeceğiz ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Meslektaşlarımızın, Mardin Barosu’nun, Bursa Barosu’nun ve Ankara Barosu’nun yanındayız.

AYDIN BAROSU BAŞKANLIĞI

Okunma 6861 defa

IP Adresiniz :54.85.57.0
IP Adresiniz kayit altina Alinmistir ..