“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” nedeniyle Baromuz Kadın Hakları Komisyonu tarafından Baro Başkanlık Odasında Basın Açıklaması düzenlenmiş, ardından Aydın Kent Meydanında broşür dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” nedeniyle Baromuz Kadın Hakları Komisyonu tarafından Baro Başkanlık Odasında Basın Açıklaması düzenlenmiş, ardından Aydın Kent Meydanında

Devamını Oku

İncirliova ilçesinde eski eşi İlke Demirci’yi başından ve ellerinden balta ile yaralayarak öldürmeye teşebbüs suçuna ilişkin olarak sanık İsmail Demirci’nin yargılandığı, Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan davanın 18/07/2022 tarihli duruşmasına Baromuz Kadın Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Seren Öztürk, Komisyon Üyeleri Av. Muzaffer Kaplan, Av. Pınar Öncer ve Stj. Av. Ecem Dilay Söylemez katılmışlardır. Komisyonumuz tarafından katılma talebinde bulunulmuş, savcılık makamınca kabulüne ilişkin mütalaada bulunulmuş ise de mahkeme tarafından reddedilmiştir. Duruşma 17/08/2022 tarihine ertelenmiştir. Dosyanın sonuna kadar takipçisi olacağız.

İncirliova ilçesinde eski eşi İlke Demirci’yi başından ve ellerinden balta ile yaralayarak öldürmeye teşebbüs suçuna ilişkin olarak sanık İsmail Demirci’nin yargılandığı, Aydın 3. Ağır

Devamını Oku

Danıştay 10. Dairesinde devam etmekte olan İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı açılan davanın duruşmasına Baromuzu temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Kadın Hakları Komisyonu Koordinatörümüz Av. Ayşe ÖĞÜNÇLÜ katılmıştır.

Danıştay 10. Dairesinde devam etmekte olan İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı açılan davanın duruşmasına Baromuzu temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Kadın Hakları Komisyonu Koordinatörümüz Av.

Devamını Oku

Baromuz Kadın Hakları Komisyonu’nun bugün gerçekleştirilen toplantısında başkanlığa Av. Kübra HERGÜL, Başkan Yardımcılığına Av. Seren ÖZTÜRK ve Raportör Stj.Av.Selin ERCAN seçilmiştir.

Baromuz Kadın Hakları Komisyonu’nun bugün gerçekleştirilen toplantısında başkanlığa Av. Kübra HERGÜL, Başkan Yardımcılığına Av. Seren ÖZTÜRK ve Raportör Stj.Av.Selin ERCAN seçilmiştir. Geçmiş dönemde çalışmalarıyla

Devamını Oku