Avukatlarımızın Kimlik Kartı Başvurusu

Avukatlarımızın Kimlik Başvurusu :

http://www.avukatkart.com adresinden kimlik başvurusunu yapabilirsiniz. Kimlik Başvurusunda lütfen biometrik fotoğraf yükleyiniz. ( Uygun Fotoğraf Kullanımı İçin Bakınız : http://d.barobirlik.org.tr/2016/biyometrik.pdf ) Uygun bulunmayan fotoğraflar Baromuz ve TBB tarafından kimlik başvurusunda onay verilmemektedir. Yüklenecek fotoğraf mutlaka JPG veya PNG formatında olmalıdır. (Fotoğrafçınızdan flaş bellek içinde veya mail olarak isteyebilirsiniz). Fiziki fotoğraf kimlik kartı başvurusunda kullanılmamaktadır.

Kimlik kartı başvurusunda ödemenizi lütfen İnternet Alışverişine açık bir Kredi Kartı ile yapınız. BARO BAŞKANLIĞIMIZDA Kimlik Kartı bedeli NAKİT OLARAK ALINMAMAKTADIR.

Kimlik Kartı Ücreti :

Adrese TESLİM olarak : 65 TL ‘dir. (Pandemiden  dolayı “Baroda Teslim” seçeneğini lütfen tercih etmeyiniz.)

Sistemde Avukatlarımıza ait Başvurular gün içerisinde herhangibir eksik olmaması halinde onaylanmaktadır.

Yenileme Başvurularında Öncelikle 0-312-292 59 00 nolu telefon aranacak ve mevcut kimlik kartınızın iptali yaptırılacak (Kimlik İşlemleri).

Başvuru esnasında lütfen MERNİS KAYITLARI ile uygun bilgilerinizi giriniz. Mernis kayıtları ile uyumlu başvuru girilmediği taktirde bilgileriniz MERNİS KAYITLARINA göre düzenlenip başvurunuz onaylanacaktır.

Bilgileriniz güncellenmesi gerekiyorsa tarafımızdan güncellenmektedir. (Adres – Kimlik) Bunların dışında güncellenmesini istediğiniz bilgileriniz var ise (Cep Telefonu – Eposta) lütfen baromuza bilgi veriniz. Kimlik başvurularında CEP TELEFONU ve EPOSTA adresi bilgileri özellikle şifre işlemleri için istenmektedir. Bu nedenle güncel bilgilerinizi başvuru esnasında kullanınız.

KİMLİK BAŞVURULARINA İLİŞKİN OLARAK BAŞKANLIĞIMIZ TARAFINDAN EKRANDAKİ BİLGİ GÜNCELLEMELERİ HARİCİNDE BİLGİ GİRİŞİ YAPILMAMAKTADIR. LÜTFEN BAŞVURU ÖNCESİ FOTOĞRAF YÜKLEMELERİ VE ÖDEMELERİNİZİ İNTERNET ÜZERİNDEN YAPINIZ.